Ana Sayfa HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER RSS KAYNAĞI Üye Ol İLETİŞİM
Bingöl Sürmanşet Gazetesi, Online Bingöl Haberleri BİNGÖL SÜRMANŞET İNTERNET GAZETESİ... SİZİN SİTENİZ, SİZİN SESİNİZ...
HAKKIMIZDAREKLAMLARINIZ İÇİN!!!

BİNGÖL BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞINA DAİR ANALİZ

Bingöl Siyaseti

26-Ekim-2013, 00:01

Bingöl Siyaseti

BİNGÖL BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞINA DAİR ANALİZ

Öncelikle ‘Bingöl Siyaseti’ Kimdir Onu Açıklıyalım.
Biz bir ekibiz.  Bingöl’ün il ve ilçelerinde anketler yapan ve halk ile bire bir yüzleşen kişileriz... Bizler ilimizin geneli bakımından kalkınması için varımızı bu işe koyduk. Bizler tweetter üzerinden yayın yapan bir platformuz. (Tweetter Adresimiz @BingolSiyaseti)

Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlere yaklaşık 5 ay gibi kısa bir sürenin kalması kulislerde aday adayları dedikodularının da yayılmasına hâsıl oldu. Bütün Partiler başvuruları almaya başladı. Bingöl Merkezde AK Parti, BDP ve Hüda Par’ın adayları merak konusu…

AK Parti’de Yusuf Coşkun, Serdar Atalay ve Yücel Burakgazi üçlüsünden biri Bingöl Belediye Başkanı olmak için Ak Partide kendisine yer bulacaktır. BDP’de özellikle İşadamı Mahmut Demirel ve Dr. İlhan Çakabay’ın da ismi geçen adaylardan olduğu konuşuluyor. Son günlerde Osman Baydemir’in ismi ortaya atılsa dahi Baydemir’in BDP Genel Başkanlığı için bir takım çalışma başlattığını, zaman zaman medyada görüyoruz. Hüda Par’ın ise Herkes İl Başkanı Hadullah Tasalı’nın aday olacağını söylese de HÜDA-PAR İstanbul İl Başkanı Mehmet Ali Gönül ya da Diyarbakır’da adı sır gibi gizlenen bir iş adamının aday gösterilme durumunun olduğu öğrenildi.

Yusuf Coşkun: Ak Parti Bingöl Milletvekilliğini yapmış. Bingöl’ü iyi biliyor ve siyasette kendisini geliştiren siyaseti kullanmasını bilen biridir. Herkesimi kucaklayıcı bir tavrı var. Başbakanın Bingöl mitinginde yuhalanmış ve milletvekili serüvenini o gün başbakanın gözünde noktalamıştı. Buna rağmen hep başbaka yakın isimlerle bir araya geldi. Ankara’da yaptığı kulislerin sonucunda Belediye başkanlığı için aday adayı olmaya karar verdi. Şuan Bingöl Belediyesi için en güçlü aday Yusuf Coşkun’dur.

Serdar Atalay: Bingöl kamuyunda sık sık protestolara maruz kaldı ve çalışmaların ağır ilerlemesinin tek sorumlusu olarak gösterildi. Ama Bingöl’ün bilinçli halkından tam puan almasını da bildi. Sonuçta Bingöl’ü şantiyeye döndürüp her tarafında çalışma başlatan kişidir. Her ne kadar bu çalışmalardan dolayı rahatsızlık duyulmuşsa da değişim için sıkıntıya katlanmasını bilmemiz gerekiyordu. Serdar Atalay, Tunahan adlı yazarın başbakana verdiği mektupta ağır eleştirilere maruz kaldığını ve başbakanın bu mektubu okuduğu bilgisini aldığımızı buradan bildiriyoruz. Serdar Atalay Bingöl’ün başarılı belediye başkanlarından biri olarak tarihte yerini aldı. Ancak bu sene Yusuf Coşkun gibi güçlü bir rakibi var. Buna rağmen yine en güçlü iki adaydan biri konumunda.

Yücel Burakgazi: Yeni bir isim olarak karşımıza çıkan Yücel Burakgazi, Eğitim ve Akademik hayatının tamamını Avrupa’da geçirmiş daha sonra, Başbakanlığa bağlı önemli bir birimde görevini ifa ediyor. Ankara’da elinde bulundurduğu siyasi çevre kendisine büyük bir avantaj sağlayacak. Yusuf Coşkun, Serdar Atalay ile beraber Ak Partinin yer verebileceği en güçlü 3. Kişi olarak karşımıza çıkıyor.

Mahmut Demirel: Geçtiğimiz genel seçimlerde BDP’nin Bağımsız Bingöl Milletvekili Aday Adaylığını yapmış bir isim. Ankara ve Kuzey Irak Hattında aktif bir isim. İdris Baluken’in aklındaki isim. Ama aday adayı değil de direkt adaylığı istiyor. Eğer direkt aday olursa Bingöl’de ciddi adaylardan biri olur.
Dr. İlhan Çakabay: Kamuoyunda ismi sık sık anılsa da BDP’nin aday gösterme ihtimali çok düşük.
Osman Baydemir: Geçtiğimiz seçimde cezaevinden çıkıp Bingöl belediye başkanlığı için aday gösterilen Fırat Anlı’nın uğradığı hayal kırıklığına uğramayacak kadar zeki ve bilgili olan Osman Baydemir, BDP’nin Kandil Yapılaşması tarafından Genel Başkan için ismi geçiyor.

Hüda-Par: Hür Dava Partisi Bingöl adayı olarak ismi geçen Hamdullah Tasalı aslında sadece Bingöl Halkının kahvehanelerde soba arkası muhabbetlerinde geçiyor. Çünkü Hüda-Par Bingöl için İstanbul İl Başkanı Mehmet Ali Gönül ya da Diyarbakır’dan adı sır gibi saklanan işadamının getirileceği bilgisine ulaştık.

•    Memleketimiz için her şeyin hayırlısını diliyoruz.

Bu haber 1600 defa okunmuştur.

ANKET

KİMİN CUMHURBAŞKANI OLMASINI İSTERSİNİZ?
Tüm Anketler

Yazarlar

HAVA DURUMU

Bingöl Sürmanşet Gazetesi, Online Bingöl Haberleri
Bingöl Sürmanşet Gazetesi, Online Bingöl Haberleri

TÜM HAKI SAKLIDIR 2013 © developer|fetullah yıldız| Yazarlık Başvurusu